Saat
YATIRIM UZMANI GÖRÜŞLERİ

ICO NEDİR?

ICO Nedir ?

Kısaca ICO bir kitle fon oluşturma konseptidir ve açılımı Initial Coin Offering ‘dir. Tüm ICO’lar , blockchain teknolojisi içermektedir ve diğer tüm kripto paralar gibi bir projeye sahiptir.

ICO’ları diğer kripto paralardan ayıran kısım ise başlangıç yatırımlarını oluşturmak için yatırımcılara ihtiyaç duymaktadırlar. Girişimcinin tasarlamış olduğu token , hedeflenen fona ulaşana kadar yatırım toplamaktadır. İstenilen fon toplanılamaz ise proje iptal edilir ve toplanan paralar akıllı sözleşmeler sayesinde kullanıcılara iade edilmektedir.

ICO Nasıl Oluşur ?

İlk olarak blockchain teknolojisine uygun bir fikir üretilmesi gerekmektedir. Fikir tamam ama bunu geliştirmek ve daha iyi bir hale getirmek için sağlam bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır. Ekip üyelerinin daha verimli kullanılması için görev dağılımı ve planlama yapılmalıdır. Sonrasında tüm ekip birlikte çalışarak projeyi en ince ayrıntısına kadar anlatan bir doküman hazırlamalıdır. Daha sonra hazırlanan doküman hedef kitleye taslak olarak sunulur ve gelen geri bildirimler ile son düzenlemeler yapılmaktadır. Geri bildirimlerde tamamlandıktan sonra hukuksal anlamda sorunlarla karşılaşılmaması için yasal süreci hakkında araştırmalar yapılarak gerekli önlemler ve düzenlemeler yapılmaktadır. Artık başlangıç yatırımımızı kazanmak için üretilen kripto paraların ön satışı yapılmaya başlanılabilir. Bu sırada daha geniş kitlelere ulaşmak için sosyal medyayı kullanıp kripto paralar ile ilgili paylaşım yapan sitelerde önceden hazırladığımız tanıtım dokümanlarını paylaşmak katkı sağlayacaktır. Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra ICO’ya ait kripto paralar resmen satışa başlatması gerekmektedir. Hedeflenen fon toplandığında ise token’lar üretilmeye başlanması gerekir. ICO amacına ulaştı ! Artık girişimci ve yatırımcılar kazanmaya başlayabilir.ICO’ların Avantajları

Ürün müşterilerin desteği ile ortaya çıktığından dolayı belirli bir kullanıcı sayısı her zaman vardır.

Yatırım için belirli bir bütçeniz yok ama fikriniz var ise aradığınız desteği ICO sayesinde bulabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde kullanıcıların size inanmasını sağlarsanız çok iyi karlar elde edebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret5067
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.93343.9492
Euro4.83024.8495
Takvim